Nacházíte se:

Úvodní strana > Recepty > Veganský štrúdl

Veganský štrúdl

26.3.2018

Jablečný závin - vegan

Jak rychle uspokojit chuťové buňky, když touží po něčem sladkém, po něčem, co není čokoláda a dá se to třeba i snídat? Jednoduše - použijete pár surovin a rychle vykouzlíte tenhle "šťastný" jablečný závin. A proč šťastný? Protože v něm není žádné vajíčko.

Nebudu Vás zdržovat žádným povídáním o tomlhe závinu, prostěj pojďme na to.

Suroviny:

 

Postup:

250 g ovesných vloček rozemeleme na mouku. Přidáme banán a vše rozmixujeme v mixéru. Do rozmixované hmoty zapracujeme celé ovesné vločky. Pokud se Vám konzistence zdá být příliš řídká, přidejte ještě trochu vloček. Vzniknout by mělo tužší těsto, které půjde válečkem vyválet na placku (i když se bude možná maličko trhat).

Nastrouháme jablíčka, která smícháme s datlovým sirupem a skořicí. Libovolně můžeme přidat také pomletý mák, oříšky nebo goji.

Směs jablek rozprostřeme na placku, kterou jsme z těsta vyváleli. Kraje na kratších stranách ohneme asi 2 cm dovnitř, srolujeme závin a lehce jej zmáčkneme, aby pevněji držel.

Závin přemístíme na plech do trouby, kde jej pečeme zhruba 20 minut na 180 C. Kdo nechce, může závin nechat pouze ztuhnout v lednici a nakrájet asi za dvě hodiny. Vznikne tak RAW varianta - zdravější, v níž bude zachováno mnohem více výživných látek.

Závin je vynikající s pokrájeným ovocem nebo jen tak.

Dobrou chuť :-)

Tahini řezy - vegan

2018-09-16 12:00:00

Máte rádi tahini a přemýšlíte, jak je ještě v kuchyni využít? Vyzkoušejte tento recept na tahini veganské řezy. Jsou delikátní.

přečíst celé

Raw oreo snack

2016-07-02 14:05:00

Raw oreo snack je báječnou lahůdkou, která Vám skvěle nahradí běžně dostupné sušenky z obchodu. Zde však narážíte na kapičku zdravější variantu:-)

přečíst celé