Nacházíte se:

Úvodní strana > Recepty > RAW CHEESECAKE

RAW CHEESECAKE

30.7.2016

Recept na tento cheesecake není z mé hlavy. Po malém upgradu receptu Cary Brotman vznikl tento lahodný kousek plný svěží chuti. Je laskavý k chuťovým buňkám, ale raději se o něj s někým podělte. K postavě zrovna přívětivý není, je to tak trochu kalorická bomba. Ale to my na RAW food až tak nemusíme řešit, tělo si s tím poradí samo:-)

Jak na to? Docela snadno, je to rychlé, jednoduché a dort nedá příliš mnoho práce. Nejvíce starostí budete mít s umytím mixéru, fakt:)

Suroviny:

Krusta:

 

Postup:

Nejprve si připravíme krustu. Rozmixujeme para ořechy s kokosovým olejem a javorovým sirupem. Chviličku to potrvá, ale výkonný mixér si s tím poradí. Občas jej zastavíme a směs setřeme ze stěn. Umixovanou směs upěchujeme do dortové nebo koláčové formy. Já jsem na toto množství použila formu o průměru 21 cm. Formu lehce vymažeme kokosovým olejem, aby se těsto nepřilepilo. Korpus dáme ztuhnout do mrazničky.

Připravíme si nyní kokosové mléko. Kokos (2 šálky a ještě Vám zbyde) je vhodné alespoň hodinu předem namočit do vody. Poté přelijeme namočený kokos do mixéru a přidáme ještě cca 0,5 litru vody. Umixejeme a přes plátýnko přecedíme. Z tohoto mléka použijeme 1,5 šálku, zbytek vypijeme. Zbylou drť jsem použila do náplně.

Do mixéru dáme 1,5 šálku kokosového mléka, 2 šálky kokosu, zbylou drť z výroby mléka, javorový sirup, kešu oříšky a vanilku. Vše umixujeme do hladka. Vzniklou směs naneseme na korpus a uložíme do mrazničky. Po hodině vyndáme a chladíme ještě cca 2 hodiny v lednici.

Po vyndání polejeme cheesecake topingem. V receptu byl toping z rozmixovaných mražených malin. Ty jsem bohužel neměla a tak jsem rozpustila na velice mírném ohni 1/4 šálku kakaového másla a přidala jsem lžíci kakaa. Tímto topingem jsem cheesecake polila.

Dobrou chuť:-)

Banánová zmrzlina dvakrát jinak

2016-07-31 10:20:00

Roztéct se v létě nechcete... tak se trochu ochlaďte :-) Tuto zmrzku mohou i dietáři :)

přečíst celé

Zuzančin RAW banánový dort

2016-07-31 09:35:00

Banánový dort podle receptu nutriční terapeutky Zuzky Švédové

přečíst celé