Nacházíte se:

Úvodní strana > Recepty > RAW Vánoční pralinky

RAW Vánoční pralinky

4.6.2016

RAW Vánoční pralinky

RAW dobrůtka, která nás skutečně nadchla. Můžete si udělat různé příchutě domácích pralinek - skořicové, vanilkové, limetkové, citronové, pomerančové, s javorovým sirupem, s rozmixovaným ovocem, s nasekanými kousky oříšků. Možností je tolik, že si můžete vyrobit vlastní adventní kalendář nebo bonboniéru. Rozhodně však zaboduje u kamarádů či kolegů v práci - pokud rádi obdarováváte své blízké, můžete udělat maličké vánoční balíčky s vlastními RAW pralinkami - vlastnoručně vyrobený dárek z lásky je ten nejkrásnější, který můžete dát. A nebojte se, postup je snadný.

Suroviny:

Postup:

Ve vodní lázni na velmi nízký stupeň pomalu rozpustíme kakaové máslo. Přidáme kakao a sladidlo. Vše necháme rozpustit, dokud nevznikne krémová čokoládová hmota.

Podle libosti můžete přidat skořici nebo vanilku - dle vaší chuti a momentální nálady:-)

Co teď? Připravte si formičky na čokoládu, které předem lehce vymažete kokosovým olejem. Já jsem použila formičky na led IKEA, jsou krásně vytvarované a dobře se s nimi manipuluje.

Nalijte jemnou čokoládu do formiček a doprostřed vhodně mandli. Dejte takto připravené pralinky na 15 minut do mrazničky a po té je dejte ještě alespoň na hodinu do lednice. Po vyndání nechte pralinky trošku povolit a vyklepněte je. Uchovávejte v chladu nebo je hned snězte. Já už dělám druhou várku, jak nám chutnali:-)

Dobrou chuť.

PISTÁCIOVO-SEZAMOVÉ KULIČKY od Míšy Šupákové

2016-06-08 21:00:00

Pistáciovo-sezamové kuličky máte hotové jedna dvě, jejich chuť Vás překvapí a potěší. Dobrota pro krásnou atmosféru Vánoc.

přečíst celé

RAW Banánovo - čokoládové kuličky

2016-06-04 19:50:00

Jednoduché a rychlé cukroví, které stihnete i na Štědrý den.

přečíst celé