Nacházíte se:

Úvodní strana > Recepty > RAW Krupicová kaše

RAW Krupicová kaše

5.7.2016

RAW Krupicová kaše

Inspirací k tomuto receptu byla nová knížku "Hravě o živé stravě", která mě skutečně nadchla. Knížka je čtivá, plná receptů a informací. Poskytne Vám krásné vodítko, jak pracovat s potravinami, jak se stravovat vegansky, vitariánsky či vegetariánsky. Je skvělým pomocníkem a báječnou inspirací. Udělala mi velikou radost.

Recept na RAW krupicovou kaši zde najdete v maličko jiné podobě. Já jsem si jej vylepšila podle momentální chuti a nálady a také dostupných surovin - došly mi mandle, takže jsem mandlové mléko nahradila mlékem z kešu oříšků. Pravda, možná mléko není 100 % RAW, nicméně ta krémová konzistence - tu byste si neměli nechat ujít :-)

Jak tedy na to? Nejprve si připravte tyto suroviny:

Postup:

Nejprve si připravíme kešu mléko:

Slejeme vodu z kešu ořechů. Do mixéru dáme kešu ořechy a 2,5 hrnku vody - můžete i více podle toho, jak máte rádi mléko husté. Mixujeme na program rostlinné mléko nebo na vysoké otáčky cca 2-3 minuty. Poté si nad misku natáhneme plátenko či pytlík na výrobu rostlinného mléka a mléko z mixéru přecedíme. Zbylou drť můžete použít do některého Vánoční cukroví či dezertů.

Nyní si 1 hrnek kešu mléka vlejeme zpět do mixéru, přidáme 2 lžíce chia semínek, banán, datle, kakao a pro zájemce také protein. Pomixujeme. Kaši přelejeme do misek (množství vystačí na 2 misky). K takto nalité kaši přidáme 1 lžíci chia semínek a promícháme - to dodá kaši efekt krupice.

Kaši posypeme RAW kakaovým práškem nebo polejeme kakaovým máslem, které získáme rozpuštěním 1 lžíce kokosového oleje s 1 lžičkou kakaového prášku.

Dobrou chuť :-)

Banánová smoothie miska

2016-07-31 10:25:00

Pro všechny závisláčky na smoothies :-)

přečíst celé

Špaldové bagety s pomazánkou z pečených paprik

2018-09-12 08:00:00

Pečivo. Diskutabilní téma. Mnoho z nás jej nejí vůbec. My si doma jednou týdně dopřejeme kváskový chléb nebo tyhle skvělé domácí bagety. Jednoduché a rychlé. Bez éček a chemických šméček.

přečíst celé